شاخص شناخت عایق رطوبتی تولید شده توسط قیر اسیدی: 

  • شکنندگی در دمای محیط
  • بوی تند و نامطبوع

شرکت ایزوگام ملی مجهز به پالایشگاه تولید قیر خالص 70/60 می باشد که در سال 1397 پروانه بهره برداری تولید این ماده مهم را طی شماره  1939570 /120  از اداره صنایع و معادن کسب کرده و در همان سال نیز پروانه استاندارد تولید قیر 70/60 را طی شماره 6982961998 از اداره استاندارد استان اخذ نموده است و  %100 خوراک فرایند تولید قیر شرکت ایزوگام ملی فقط از پالایشگاه های شرکت نفت ایران تامین می شود.  بنابراین قیر 70/60 تولید شده در این مجموعه که دارای استاندارد است پس از اصلاح خاصیت وارد چرخه تولید ایزوگام می شود و به نسبت نوع عایق رطوبتی، میزان مصرف آن در عایق رطوبتی تغییر می کند.

واکس قیر

چسبندگی محصول:

عایق رطوبتی ایده آل بایستی با گرفتن آتش مشعل به راحتی روی سطوح نصب شود.

عایق هایی که از چسبندگی پایینی برخوردار هستند بایستی از حرارت زیاد و مدت زمان بیشتری برای ذوب آن جهت نصب روی سطوح استفاده گردد.
عایق های نامرغوب به راحتی از سطح جدا می شوند درحالیکه عایق های تولید شده از قیر مرغوب از چسبندگی کافی برخور دار بوده و به راحتی از سطوح جدا نمی شوند و چنانچه به سختی آن را جدا کنید مقدار قیر باقیمانده روی سطح نشان دهنده میزان مرغوبیت قیر استفاده شده در عایق رطوبتی است.

بسیاری از سودجویان برای وزن دادن به عایق رطوبتی خود و صرفه جویی در مصرف قیر که مواد اولیه گران تری محسوب می شود، از پودر استفاده می کنند.

قیمت پودر بسیار بسیار کمتر از قیمت قیر است و این باعث سودجویی  می شود.

مصرف پودرهای معدنی در عایق رطوبتی باعث می شود:

  • وزن عایق با تقلب افزایش پیدا کند نه با مصرف قیر
  • ضخامت عایق را کم می کند که باعث شکنندگی محصول می شود
  • طول عمر عایق را به صورت محسوسی کاهش می دهد

مصرف الیاف در عایق رطوبتی:

پلی استر : که از الیافت نبافته سوزنی می باشد و در فرایند تولید ایزوگام با شیره قیر اشباع می شود و در برابر نیروی کشش عرضی ایزوگام مقاوم است  .

تیشو : که از الیاف شیشه و به صورت نبافته می باشد و بستر ایزوگام محسوب شده و در برابر نیروی کشش طولی ایزوگام مقاوم است .

متاسفانه در استفاده از الیاف تیشو و پلی استر تقلب هایی وجود دارد تا ایزوگام تولید شده ارزان تر ( و البته با کیفیت بسیار پایین تر ) تولید و عرضه شود .
استفاده از پلی استر هایی با وزن کمتر از 100 گرم در هر متر مربع و با بافت کم تراکم . همچنین استفاده از پرزهای ضایعات تولید پتو و فرش ماشینی در تولید پلی استر .
در نحوه استفاده از تیشو نیز مواردی همچون استفاده از تیشوهای نا مرغوب و سبکتر از 45 گرم در متر مربع و دارای نخهای طولی با فاصله بیشتر از 2 سانتی متر از یکدیگر مرسوم است .

قیر اصلی ترین و گرانبها ترین ماده اولیه تشکیل دهنده عایق رطوبتی است و عمدتاً تمام تقلب های مرسوم از قیر شروع می شود.

اولین نکته ای که باید در رابطه با قیر مصرفی در تولید ایزوگام  بدانید این است که به طور کلی برای این کار سه نوع قیر وجود دارد:

ضخامت محصول چیست؟

همانطور که گفته شد ایده آل ترین ضخامت عایق رطوبتی 4 میلی متر است و سازمان استاندارد ایران حد مجاز ضخامت محصول را حداقل 5/3 میلیمتر تعیین کرده است .

عملاً محصولاتی که این حد را رعایت کنند حداقل استاندارد را دارند اما ایده آل ترین ضخامت برای عایق های رطوبتی 4 میلی متر است.

جالب است بدانید که نزدیک به 70 درصد عایق های رطوبتی در بازار ایران حداقل استاندارد را رعایت نمی کنند.

معرفی محصول .

برند کرگدن به عنوان با کیفیت ترین و قدرتمند ترین عایق رطوبتی شرکت ایزوگام ملی و برند برتر صادراتی عایق های رطوبتی در سطح کشور شناخته می شود.

شرکت ایزوگام ملی در راستای هویت بخشی و ایجاد یکپارچگی در محصولات شرکت، برندهای کلیه محصولات را به ترتیب کیفیت، با الهام از نام حیوانات ضخیم پوست نام گذاری کرده است.

عایق رطوبتی کرگدن جنس درجه 1 شرکت ایزوگام ملی است که دارای ضمانت نامه بی قید و شرط می باشد و برای نصب در هر موقعیت و پروژه ای مناسب است.

کیفیت بسیار بالای عایق رطوبتی کرگدن به معنای عدم کیفیت محصولات دیگر شرکت همچون عایق رطوبتی بوفالو و کومودو نیست بلکه شرکت ایزوگام ملی در راستای تخصصی نمودن و هدف دار کردن محصولات شرکت، نسبت به خلق برندهای محصولی مختلف و تخصصی با هدف مصرف مشخص اقدام کرده است.

DSC_31051 (4) (1)

شناسنامه .

شناسنامه محصولات به شما کمک می کند که اطلاعات لازم در خصوص مواد اولیه محصول و اصالت آن را کسب نموده و در نهایت با اطمینان خاطر خرید خود را از شرکت ایزوگام ملی انجام دهید.

شاخص حد مجاز حد ایده آل تقلب های مرسوم شاخص محصول کرگدن
ضخامت محصول تعریف استاندارد 3/5 میلی متر 4 میلی متر کمتر از 3/5 میلی متر 4 میلی متر
قیر مصرفی در هر متر مربع 95-70 درصد از وزن عایق 95 درصد زیر 70 درصد یا استفاده از قیرهای اسیدی و پودرهای معدنی 95 درصد از وزن عایق معادل 4 کیلوگرم در متر مربع
نوع قیر مصرفی قیر اصلاح شده شامل قیر 60/70 و قیر دمیده و مواد APP و PP به تناسب جغرافیا و فصول سال با رینگ 85 تا 105 لاستیک ضایعاتی، روغن سوخته، قیر اسیدی ، پودر خاک قیر اصلاح شده
وزن محصول تعریف استاندارد 3/7 کیلوگرم در هر متر مربع 4 کیلوگرم در هر متر مربع بیش از 4.2 و کمتر از 3.7 کیلوگرم در متر مربع 4/1 کیلوگرم در هر متر مربع
الیاف پلی استر 100 گرم در هر متر مربع 125 گرم در هر متر مربع استفاده از پرز پتو و فرش در تولید پلی استر ، پلی استر سبکتر از حد مجاز 125 تا 130 گرم در هر متر مربع
تیشو الیاف شیشه است که به عنوان بستر ایزوگام استفاده می شود . استفاده از تیشوهای سبک با تعداد نخ کمتر 50 گرمی 66 نخ
نیاز به واکس قیر در شرایط نرمال نیاز ندارد . مگر به تشخیص کارشناس نصب بنابر وضعیت سطح و مکان

موارد مصرف عایق های رطوبتی شرکت ایزوگام ملی

همیشه یکی از مسائل خریداران عایق های رطوبتی این است که چه کیفیتی از عایق های رطوبتی را خریداری کنند.

و به طور خاص این سوال در ذهنشان ایجاد می شود که عایق رطوبتی گران تر آیا ارزش آن را دارد یا خیر یا اصلاً برای شرایط مصرف من کاربرد دارد یا همان عایق ارزان تر نیاز من را رفع می کند.

در این قسمت پاسخ سوالات خود را خواهید یافت.

موارد مصرف عایق کرگدن (ملی) عایق بوفالو (شکیب) عایق کومودو (گلبهار شرق)
پشت بام * * *
سطح بتنی * * *
دیواره * * *
شیروانی * * *
ایرانیت * * *
سرویس بهداشتی * * *
استخر * *
سد *

طول عمر و توصیه های مصرف عایق های رطوبتی شرکت ایزوگام ملی در شرایط آب و هوایی مختلف

عایق رطوبتی معتدل سرد و زمستانی کویری و خشک بارانی
کرگدن 15 سال 10 سال 10 سال 10 سال
بوفالو 10 سال 7 سال 7 سال 7 سال
کومودو 7 سال 5 سال 5 سال 5 سال

خرید محصول کرگدن

برای نصب عایق کرگدن روی بام خانه تان فرم ذیل را تکمیل کنید. کادر فروش ما در 48 ساعت آینده خدمت گزار شما خواهند بود.

Heading
Heading

درخواست مشاوره

مشتری گرامی!!

برای دریافت مشاوره جهت انتخاب و خرید محصولات لطفا فرم ذیل را تکمیل نمایید!

اسکرول به بالا